Piękna Pupa

Piękna Pupa. Zgrabny tyłeczek

Piękna Pupa – Zgrabny Tyłeczek

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie fakt, że pupa może być obiektem, który nadaje się do ubezpieczenia? Jeśli nie, to uwierz, że może! Dokonał tego nikt inny, jak sama Jennifer Lopez, która słynie ze swoich latynoskich krągłości „tu i ówdzie”.

Wszystko to wskazywać powinno, że pupa to naprawdę ważna część ludzkiego ciała. Szczególnie w przypadku płci żeńskiej, w którym to staje się jej głównym atrybutem kobiecości, elementem, który należy odpowiednio wyeksponować. Stąd tak wielkie starania wielu pań o to, aby pośladki były zawsze jędrne, odpowiednio uniesione oraz… wypukłe. A wypukłe nie znaczy, że grube, otłuszczone.

Tak, gdzie by się nie przypatrzeć – wszędzie królują tyłeczki – na dyskotekach, gdzie się nimi swobodnie macha, na ulicy, w domu, robiąc pranie, zakupy, chodząc po parku z psem… I nie ma się co czarować – wszyscy jednakowo się za nimi oglądamy – i to nieważne, czy panie na panie, czy panowie na panie – kobiece pośladki to ośrodek albo prawdziwego pożądania, albo zazdrości (w przypadku pań, które porównują siebie same na tle innych kształtów).

Pupa musi być zadbana, nie wolno o niej zapominać. Nie można pozostawić ją „samą sobie”. Nierzadko przecież złośliwie mówi się o kimś grubym, że najpierw wchodzą jego nogi i cała sylwetka, a dopiero potem jego „cztery litery”, które toczą się za nim bezwiednie. Prawda boli, ale niestety często należy przyznać jej pierwszeństwo w sporze: „kto ma rację?”. I zamiast rozpaczać, łkać, należy się po prostu porządnie wziąć za siebie.

Po pierwsze – odpowiednia dieta, która jest nieodzowna w walce o piękną sylwetkę. A zatem – ograniczenie słodyczy oraz potraw tłustych. Istnieje wiele kuracji odchudzających, zawsze można wybrać najwłaściwszą dla siebie.

Kolejna sprawa – ćwiczenia. Nie trzeba bowiem przypominać, jak ważny jest ruch w walce o piękną sylwetkę, jednak warto sobie uświadomić pewną rzecz: nawet, gdy wykształcimy silne mięśnie w obrębie pośladków, to i tak sprawi to, że będziemy wciąż wyglądać „potężnie”. A nie o to chodzi – pupa ma być okrągła i wypukła, ale bez przesady. Toteż głównym punktem w doborze zestawu ćwiczeń powinno być skonsultowanie ich z jakimś specjalistą w tej dziedzinie, na przykład z trenerem na siłowni, który z pewnością dobierze właściwe formy aktywności.

Najlepszym ćwiczeniem, które śmiało można polecić każdemu – jest tradycyjne spinanie. Spinanie wchodzi często w skład pilatesu, bowiem opiera się on na napięciu mięśni. Tak dzieje się również w przypadku napinania mięśni pośladkowych, które są bardzo silnymi mięśniami, lecz niestety bardzo zaniedbywanymi, bo mało używanymi. Spinanie takie może odbywać się w różnej formie – zwykłego leżenia na brzuchu i powtarzaniu serii naprzemiennego napinania i rozluźniania, jak również opierania nóg na gumowej piłce i unoszeniu bioder do góry w tym celu, aby utworzyć z ciała linię prostą, a także pozostać w takiej pozycji przez przynajmniej kilkanaście sekund. Podobnie można wykonać ćwiczenie na stojąco, odginając nogę mocno do tyłu i ściskając tym samym mięśnie pośladkowe.

Przydatne są również masaże, a także tzw. bicze wodne, które polegają na naprzemiennym polewaniu skóry raz wodą ciepłą (lub letnią), a raz zimną.