Paznokcie


PAZNOKCIE – Zdrowe Paznokcie, Tipsy

Patrząc na dłonie człowieka, można dużo o nim powiedzieć. Świadczą one o każdej osobie, czasem zdradzają wiek, a nawet styl pracy. Szczególną wizytówką są one właśnie u kobiet; zadbany wygląd paznokci oraz ich higiena. Jednak nie wszystkie kobiety zostały obdarzona szczególnie ładnymi, delikatnymi dłońmi z paznokciami o idealnie regularnym kształcie. Niestety nie było to zależne od nas, choć w obecnych czasach mamy wiele możliwości, żeby poprawić wygląd, kondycję oraz higienę dłoni i paznokci.


Każda kobieta oprócz obowiązków, dbania o dom i czystość w nim powinna znaleźć również czas na zadbanie o siebie. Skupiając się na dłoniach oprócz tego, że powinny być one zadbane i czyste dużą role grają paznokcie. Jeżeli chcesz, żeby Twoje dłonie były bardziej zadbane i wyglądały estetyczniej nie musisz poświęcać zbyt wiele czasu ani pieniędzy na doprowadzenie ich do oczekiwanego efektu wystarczą chęci.

Na początku jeśli chcemy żeby nasze paznokcie ładnie się prezentowały, musimy zadbać o dłonie. Nie ma w tym nic skomplikowanego. Nasze dłonie są najbardziej narażoną na różnego rodzaju uszkodzenia częścią ciała, ponieważ są one w ciągłym ruchu i cały czas coś nimi robimy, nawet gdy jesteśmy w domu. Często maja one styczność z różnego rodzaju chemikaliami, wodą itp. Wszystkie te czynniki powodują narażenie dłoni na zniszczenia i urazy. Dlatego też wystarczy pamiętać o poszczególnych zasadach dbania o dłonie.


PIĘKNE PAZNOKCIE

Więcej o paznokciach dowiecie się w dziale PIĘKNE PAZNOKCIE
Dowiedz się więcej!

Na początku powinniśmy starać się dbać o nie systematycznie nie od czasu do czasu, ponieważ szybko mogą one stracić swój delikatny wygląd, staną się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Każdego dnia jeżeli jesteśmy w pracy lub w domu musimy pamiętać o tym aby mieć możliwość nawilżenia ich. Musimy pamiętać, aby nie myc dłoni zbyt gorącą wodą ponieważ szybciej się one przesuszają, a jeżeli skóra jest przesuszona staje się ona jeszcze bardziej wrażliwa na różnego rodzaju uszkodzenia, a co gorsze szybciej się starzeje. Każdego dnia musimy pamiętać o wcieraniu odpowiednio dostosowanych kremów do rąk najlepiej natłuszczających bezzapachowych(mogą one podrażnić skórę).Jeżeli będziemy pamiętać przy wszelkiego rodzaju pracach domowych, przy kontakcie z różnymi płynami czyszczącymi, wodą oraz innymi środkami które mogą podrażnić skórę rąk o założeniu ochronnych rękawiczek gumowych lub chociaż o wtarciu dobrego kremu ochronnego np. z silikonem nie powinniśmy mieć kłopotów z dłońmi.

Teraz gdy mamy problem z dłońmi z głowy możemy zająć się paznokciami, tą ciekawszą, choć nie zawsze przyjemniejsza stroną. Także nie dbanie o paznokcie, może spowodować różne komplikacje jeśli chodzi o ich wygląd i zdrowie. Duży związek z chorobami paznokci(rozdwajanie, przebarwienia, grzybice, łamliwość itp.)może mieć np. złe odżywianie, stres czy też zaniedbanie higieny. Właśnie dlatego należy dbać o siebie i swój wygląd. Kobiety jeżeli nie akceptują tipsów ani różnego rodzaju sztucznych ozdób do paznokci wykonywanych w salonach, powinny osobiście w domu postarać się o nadanie swoim paznokciom eleganckiego i estetycznego wyglądu. Można to zrobić w ten sposób:

Na wstępie trzeba nadać im odpowiedni kształt i wygląd. Oczywiście potrzebne będą nam do tego pilniki lub pilnik odpowiednio dopasowany tak aby nie niszczył płytki paznokcia i pozwolił nam po pierwsze odpowiednio go skrócić(strona gruboziarnista), a następnie wymodelować płytkę paznokcia(strona drobnoziarnista). Dobry pilnik powinien być zrobiony z kartonu pokrytego pyłkiem diamentowym, szafirowym lub kwarcowym. Najlepiej piłować paznokcie prostopadle do płytki, od brzegu paznokcia do środka. Po uzyskaniu odpowiedniego kształtu i długości paznokcia możemy skupić się na szybkim łatwym i trwałym polakierowaniu paznokci.

Przede wszystkim przed nałożeniem emalii szczególnie w intensywnych ciemnych kolorach, musimy zabezpieczyć płytkę paznokcia cienką warstwą lakieru podkładowego. Dzięki podkładowi unikniemy przebarwień płytki paznokciowej. Przed pokryciem paznokci wybranym przez Ciebie kolorem, należy wstrząsnąć buteleczkę z zawartością lakieru aby barwniki połączyły się ze sobą. Później możemy przejść do nakładania emalii. Zawsze zaczynamy malować paznokieć przy skórze jednak nie dotykając jej pędzelkiem. Następnie przeciągamy pędzelek dociskając go przez całą długość paznokcia, pierwsze malujemy przez środek, później staramy się przejść do boków, ale tak by rozprowadzić lakier równomiernie bez pozostawienia smug. Wskazane jest również drugi raz pomalowanie paznokci po wyschnięciu w celu uzyskania bardziej intensywnego koloru oraz równomiernego rozprowadzenia barwnika. Po wyschnięciu obydwu warstw możemy pokryć całość bezbarwnym lakierem, aby nadać błysku i uwydatnić kolor. Jeżeli chcemy sprawdzić czy lakier wysechł, możemy polizać paznokieć aby sprawdzić czy czuć posmak lakieru jeśli nie to znaczy, że lakier wysechł. Jeśli widzimy, że na skórze są pozostałości lakieru możemy je usunąć za pomocą wacika zanurzonego w zmywaczy do paznokci.

Kolejnym rozwiązaniem dla pań bardziej wymagających i wygodnych mogą być tipsy. W obecnych czasach pozwalają nam one zabezpieczyć oraz zregenerować płytkę paznokcia, są wygodne i pozwalają nam na nienaganne eksponowanie dłoni bez obawy i strachu, że jest złamany paznokieć lub rozdwojona płytka. Mimo tego, że tipsy wyglądają ładnie i estetycznie spełniają również rolę w regeneracji paznokci. Ponieważ nie są one narażone zewnętrznie na różnego rodzaju uszkodzenia, chroni je akryl lub żel. Tipsy spełniają rolę estetyczną oraz ochronną jednakże taki zabieg wiąże się z kosztami nie dla każdego jest to wydatek, na który może sobie pozwolić raz w miesiącu. Tipsy są skuteczne również w walce z obgryzaniem paznokci. Kobiety, które maja z tym problem powinny zaeksperymentować. Pozwalają one także na szybkie wypełnienie ubytku, który np. niespodziewanie zaskoczył nas przed ważnym wyjściem.

WYBÓR METODY DBANIA O PAZNOKCIE I ICH WYGLĄD ZALEŻY OD WAS DROGIE PANIE, NIE ZAPOMNIJCIE TYLKO, ŻE DŁONIE TO WASZA WIZYTÓWKA JESTEŚCIE KOBIETAMI I DBAJCIE O TO ŻEBY TAK WYGLĄDAĆ W KAŻDYM CALU.

Już wkrótce nowe tematy związane z paznokciami a w nich: wzorki na paznokcie, zdobienie paznokci, paznokcie tipsy, paznokcie wzorki, paznokcie akrylowe, paznokcie żelowe, stylizacja paznokci. 


Zobacz inne artykuły