Zdrowe odchudzanie


Zdrowe Odchudzanie – Odchudzanie bez suplementów

Naturalne i zdrowe odchudzanie to skuteczna metoda na trwałe pozbycie się zbędnych kilogramów i osiągnięcie wymarzonej sylwetki . Prawidłowa skomponowana zdrowa dieta to jeden z ważniejszych elementów skutecznego i trwałego odchudzania. Dziś nie tylko dbamy o swoją zgrabną sylwetkę, ale również o zdrowie i dobre samopoczucie. Kluczowym czynnikiem w zdrowym i skutecznym odchudzaniu jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej i zamiana jej na mięśnie, do czego służy również dobrze dobrana regularna aktywność fizyczna. Piękna zdrowa i szczupła sylwetka to styl życia, to nie tylko chwilowa dieta, kilkumiesięczny plan treningowy, to codzienne życie!

 


Skuteczne odchudzanie to fraza, która pojawia się bardzo często w kontekście tracenia zbędnych kilogramów. Jak się to dzieje, iż można odchudzać się, stosować rygorystyczne diety, katować własne ciało seriami morderczych ćwiczeń, a uzyskane rezultaty potrafią rozpłynąć się w ciągu miesiąca od zaprzestania takich szczególnych wysiłków? Odpowiedź jest to tyle prosta, co niestety wcale nie łatwa do zaakceptowania. Otóż zaraz po zakończeniu kuracji odchudzającej czy diety, wracamy do poprzednich nawyków żywieniowych i równocześnie zazwyczaj maleje też nasza aktywność fizyczna, którą przecież podejmowaliśmy tylko w jednym określonym celu, który został już osiągnięty. W ten sposób pozwalamy naszemu organizmowi nadrabiać stracone kilogramy, a nawet nadrobić je z nawiązką.


Zdrowe i skuteczne odchudzanie

Odchudzanie bez wyżeczeń, głodówek i efektu jojo!

Dowiedz się więcej

Zbyt szybkie odchudzanie spowodowane bardzo restrykcyjnymi dietami nie daje czasu naszemu organizmowi ani do przyzwyczajenia się do nowych sposobów odżywiania, ani na wypracowanie sobie nowych nawyków żywieniowych. A to właśnie nawyki żywieniowe są podstawą zdrowego i skutecznego odchudzania. Skuteczne kuracje odchudzające kładą szczególny nacisk nie na szybki okres pozbycia się określonej z góry ilości kilogramów, a na przyzwyczajenie organizmu do często nowych dla niego produktów, sposobów przyrządzania, być może do ograniczenia lub zlikwidowania negatywnych nawyków, takich jak palenie, jedzenia bardzo tłustych potraw czy nawet podjadania przed snem.
Zdrowe odchudzanie jest jak najbardziej możliwe, jednak jeśli samy nie mamy zbyt dużego pojęcia o żywności, metabolizmie, witaminach i minerałach, powinniśmy się oddać w ręce specjalistów, którzy zapewnią nam bezstresowe i możliwie jak najłatwiejsze przebrnięcie przez ciężki dla każdego organizmu okres zmiany nawyków oraz w efekcie pozbycia się nadliczbowych kilogramów.

Proces pozbywania się nadmiernych ilości tkanki tłuszczowej nie jest łatwy. Od osoby, która się go podejmuje wymaga przede wszystkim cierpliwości, zachowania wewnętrznego rygoru i samozaparcia. Najpopularniejsze kuracje odchudzające łączą w sobie indywidualnie dopasowywaną dietę niskokaloryczną oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Jeśli dodatkowo chcemy za wszelką cenę uniknąć skutków uczonych powinniśmy liczyć się ze znacznym wydłużeniem okresu stosowania diety i przestrzegania określonych elementów. Dieta bez efektu jo-jo jest możliwa, ale niestety nie jest spektakularna. Efektów długofalowych już z samej definicji nie widzimy po tygodniu czy dwóch, co sprawia, iż wiele osób zniechęca się do tego już na początku kuracji. Niestety odchudzanie bez efektów ubocznych wymaga poświęceń i ogromnych pokładów cierpliwości, daje nam jednak najlepsze efekty, które przy odpowiednim podejściu mogą pozostać z nami już całe życie.

Gabinet dietetyczny w Rzeszowie