Zdrowa Dieta


Zdrowe Jedzenie – Prawidłowe Odżywianie

Właściwa dieta uważana jest za najważniejszy czynnik, który odgrywa główną rolę w realizacji celu. Eksperci wskazują w debatach, że około 90% powodzenia w kulturystyce zależy od samej diety. Najważniejszym czynnikiem w budowie sylwetki jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej i zastąpienie jej mięśniami, do czego służy, łatwy plan odchudzania, który nic nie kosztuje. Cały styl życia jest zaangażowany w budowę sylwetki


Budowę umięśnionej sylwetki uważa się za podstawowy cel wielu ludzi. Kulturystyka definiowana jako poszukiwanie szczupłego, umięśnionego ciała. Pokolenie młodych mężczyzn jest bardzo zafascynowane i zwariowane na punkcie tego, szczególnego sposobu rozbudowy ciała, który sprawia, że stają się oni atrakcyjni, szczególnie dla dziewczyn. Jednak zanim przejdzie się do ćwiczeń, zawsze należy zacząć od diety, która jest szczególnie istotna.Najważniejszą rzeczą jest to by zawsze wybierać mniejsze posiłki a jedzenie pełnego talerza nie jest wskazane. Zaleca się by jeść 5-6 posiłków na dzień, w odstępach od 2 1/2 do 3 godzin. Odgrywa to główną rolę w zwiększeniu tempa przemiany materii, jak również bardzo pomaga w uzyskiwaniu mięśni.

Posiłki powinny zawierać białko, węglowodany i tłuszcze. Spożycie białka zależy od takich czynników jak płeć, wiek, cele itp. Zaleca się, że każdy z 5-6 posiłków powinien zawierać 25-50 gramów białka, ale wiadomo także, że zdrowy mężczyzna, który chce poprawić masę mięśniową powinien przyjmować prawie 1.5 grama białka na każde pół kilo masy swojego ciała. Głównym argumentem tutaj jest fakt, że białko jest niezbędne, aby móc ciężko pracować. Źródłem białka są ryby, jajka, serwatka, niskotłuszczowy ser oraz mięso. Zawsze należy mieć pewność, że wybiera się pieczone mięso lub rybę, a nie smażone.

Jest wiele rodzajów węglowodanów, jak na przykład węglowodan złożony, czyli słodkie ziemniaki, pieczywo, zboża, ziemniaki, makaron, ryż i ziarna, prosty węglowodan, występujący w owocach oraz najważniejszy. węglowodan roślinny, który zawarty jest w zielonych, liściastych roślinach oraz innych roślinach.

Tłuszcze uważane są za ważne i powinny być dostarczone z takich źródeł jak olej z nasienia lnu, bardzo czystej oliwy z oliwek, oleju rybnego i jakiegokolwiek oleju orzechowego, jak na przykład oleju migdałowego. Dokładna dieta zawiera porcję białka, porcję złożonego węglowodanu i jednakową węglowodanu roślinnego. Dzięki takim szczegółom plan diety będzie najlepszy, do tego by zacząć rozbudowę mięśni.